Titul Auto roku v ČR získal Ford Focus. Porazil BMW 3, Hondu Accord nebo Peugeot 206

[1999] Prestižní anketu Auto roku v ČR vyhlášenou Svazem dovozců automobilů vyhrál Ford Focus, který z celkových 25 nominovaných automobilů oslovil odbornou porotu nejvíce. 

Další ročník ankety Auto roku v ČR zná svého vítěze. O titul nejlepšího vozu v České republice pro rok 1999 se ucházelo celkem 25 kandidátů a výběr to byl opravdu pestrý. Nechyběla jak zajímavá malá auta typu Peugeotu 206, tak naopak velké vozy, jako je třeba Honda Accord nebo Alfa Romeo 166. Vítěz ale může být pouze jeden. Titul Auto roku 1999 bude nosit Ford Focus.

Ten oslovil odbornou porotu složenou z 27 motoristických novinářů nejvíce. Ve finále dokázal porazit Volvo S80, zmíněný Peugeot 206, Renault Clio, Opel Astra, BMW řady 3 nebo Hondu Accord. Pro nový Focus je to pouze další ocenění v řadě, přičemž tím je zřejmě zisk evropského titulu Car of the Year.

Vzpomínáte? BMW ukázalo nový model. Řada 3 je kompaktní sedan s benzinovými čtyřválci

Anketa Auto roku v ČR byla poprvé vyhlášena v roce 1994. Tehdy ale neměl žádný zahraniční automobil šanci, protože do ankety byla nominována také Škoda Felicia, která s přehledem vyhrála. O rok později pak uspěl Renault Laguna.


Mezitím v roce 2019

O dvacet let později jako by se nic zásadního nezměnilo. Anketa Auto roku v ČR stále existuje a podle posledních ročníků se zdá, že pokud je nominována nějaká Škoda, není moc co řešit. Od roku 2015, kdy titul získala Fabia, následovaly vždy modely tuzemské značky. Konkrétně Superb, Kodiaq a Karoq. Do letošního ročníku ale Škoda žádný vůz nominovat nemohla a tak bylo vše zajímavější. A stejně jako před dvaceti lety, i tentokrát zvítězil Ford Focus, ovšem ve své nejnovější čtvrté generaci.

Focus byl opět zvolen hlasy odborné poroty, kdy ve finále porazil BMW X5, Kiu Ceed, Peugeot 508 a Subaru XV. Možná, že tento ročník byl zase na nějakou dobu poslední zajímavý, protože o titul Auto roku 2020 se bude ucházet Škoda Scala a i když ostatní automobilky nasadí kvalitní a moderní auta, pokud bychom si měli vsadit, pak právě na Scalu.

Fordu Focus se u nás obecně daří. Kromě ročníku 1999 a 2019 zvítězil v české anketě Auto roku také v letech 2006 a 2012.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *