Chevrolet Venture ukazuje podobu budoucích luxusních sportovních kupé

[1988] Chevrolet Venture je luxusní sportovní a prostorný automobil pro ne příliš vzdálenou budoucnost. Kromě atraktivního designu nabízí také celou řadu vysoce moderních prvků. 

Přesně patnáctého ledna 1988 představila automobilka Chevrolet na Chicago Auto Show zajímavý koncept Venture. Ten ukazuje to, jak budou vypadat modely značky v ne příliš vzdálené budoucnosti. Oficiálně se jedná o čtyřdveřový sportovní sedan, který spojuje prvky sportovních klasik v podobě modelů Corvette a Camaro s luxusem a čtyřmístným interiérem. Venture proto dostal velice dynamicky tvarovanou karoserii, bezrámová okna, za pozornost stojí také třeba absence klik nebo prosklená střecha, která se zabarvuje podle intenzity slunečního záření.

V interiéru najdeme luxusní rozměrná kůží čalouněná křesla, kdy ta přední nabízí možnost elektrického nastavení a to v patnácti směrech. Samozřejmostí je mnoho displejů a některé funkce lze v zájmu snahy o snížení počtu tlačítek dokonce ovládat i hlasem.

Vzpomínáte? Hyundai HCD-III: Stylový design, pohon všech kol, 240 koní a nebe nad hlavou

Motor už bohužel tak sportovní není. Pod kapotou sice najdeme třílitrový šestiválec, ten ovšem disponuje výkonem pouze 160 koní a navíc je uložen vpředu napříč, přičemž pohání kola přední nápravy. Převodovka je čtyřstupňová samočinná. Zajímavostí je ovšem přítomnost plotiblokovacího systému brzd ABS a Venture dokonce dostal i elektronicky řízené tlumiče. Nový koncept značky Chevrolet by tak měl být při klidné jízdě velmi pohodlný a zároveň by měl zvládat i ostrý sportovní styl. Uvidíme, zda se dostane do výroby.


Mezitím v roce 2017

Nedostal. Jméno Venture nakonec zdědil velkoprostorový model stejné značky. Koncepce čtyřdveřového sportovně střiženého vozu s konvenční technikou ale byl nápad, který se v průběhu času rozhodně neztratil. Vůz velmi podobné koncepce měl i Volkswagen, který u svého modelu CC dokonce také nabízel napříč uložený šestiválec. V současnosti ho nahradil větší a luxusnější Arteon, jenže ten už šestiválec nemá. Jeho maximem je přeplňovaný dvoulitr, ovšem s výkonem 280 koní. ABS je samozřejmostí, adaptivní tlumiče zrovna tak, automatická převodovka má v některých případech už osm stupňů a kromě jiného vůz umí jezdit téměř bez asistence řidiče. A mimochodem, vlastně je ten Arteon konceptu Venture docela podobný…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *