Audi RS2 prošlo tuningem od ABT. Výsledkem je neskutečných 360 koní

[1994] Zcela nové Audi RS2 prodělalo úpravu od společnosti ABT. Výsledný výkon vám vyrazí dech.

Automobilka Audi odstartovala výrobu svého neuvěřitelně rychlého kombi. Přestože sériové parametry jsou samy o sobě dech beroucí, pořád se najdou tací, kteří si myslí, že by model RS2 potřeboval ještě o něco více. Konkrétně je řeč o společnosti ABT. Ta expresní Audi dále vyladila a výkon tohoto modelu ještě navýšila.

Audi RS2 je první model značky Audi nesoucí označení RS. Na vývoji se podílela kromě jiného také automobilka Porsche a na výsledku je to znát. Vůz dostal pětiválcový motor vybavený turbodmychadlem KKK, který dosahuje maximálního výkonu 315 koní a vrcholu točivého momentu 410 Nm. To stačí kombíku využívajícímu také pohon všech kol ke zrychlení z nuly na 100 km/h za 5,4 sekund a k nejvyšší rychlosti 262 km/h. Zdá se vám to málo?

Vzpomínáte? Audi Duo III přináší dva motory v jednom. Je ale o hodně těžší

Německý )pravce ABT neodolal pokušení a na Audi RS2 se blíže podíval. Motor tak dostal novou vačkovou hřídel, jiné turbodmychadlo a současně také nerezový výfuk. Výsledek má ještě hezčích 360 koní. Rychlejší kombi budete na trhu hledat jen velmi těžko.


Mezitím v roce 2019

Ano, před čtvrt stoletím byste na trhu rychlejší kombi hledali velice složitě, jenže časy se mění. ABT aktuálně připomnělo právě výročí 25 let od zahájení výroby modelu RS2 a zároveň demonstrovalo to, kam jsme se za čtvrt století posunuli. Na společné focení totiž ABT vzalo jak RS2, tak současnou RS4 v úpravě pojmenované jako ABT RS4 plus.

Protože 360 koní už dávno nestačí k tomu, aby zákazníci výsledek považovali za zajímavý, má RS4 plus šestiválec naladěný na 530 koní. U ABT se ale zároveň posunuli také v jiném směru. Tento úpravce se naplno vrhl do elektrických pohonů. Kromě účasti v seriálu Formula E je toho důkazem také třeba hybridní RS 6 z minulého roku, kdy lidé od ABT instalovali na zadní nápravu elektromotor. Tohle velké kombi celkově nabídlo 1020 koní a 1291 Nm.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *